Tällä viikolla tuli taas käytyä pari kertaa laskettelemassa Ellivuoressa. Tämän viikon suunnitelmat muuttuivat moneen kertaan kun en ollut ihan varma minä päivänä tulen ja minä päivänä tulen lähtemään. Alunperin minun oli tarkoitus tulla viime viikon torstaina mutta päädyin lopulta tulemaan sunnuntaina mikä oli yhdessä vaiheessa se suunnitelma. Myöskin jossain vaiheessa mietin lauantaina tulemista mutta siinä vaiheessa kun mietin lauantaita niin sunnuntai kuulosti paljon paremmalle. Minulla oli siis "normaaliin" tapaan hieman erilaisia suunnitelmia milloin tulen ja milloin lähden.
Jos nyt siis tulopäivän suhteen oli erilaisia suunnitelmia niin sitä on myöskin ollut lähtöpäivän suhteen. Tietenkin yksi asia mikä tähän on vaikuttanut myöskin tulopäivä ja varsinkin se etten nyt tiennyt yhtään koska lähtisin takaisin kotiin. Jossain vaiheessa mietin perjantaina lähtemistä ja jossain vaiheessa lauantaina mutta ilmeisesti nyt sunnuntaina lähden. Se että en nyt perjantaina tai lauantaina lähtenyt johtui kylläkin yksinomaan siitä että keli ei tuntunut hyvälle ja kun tuolla päivällä ei niin ole väliä niin miksi sitä nyt sitten lähtisi pakolla huonolla säällä ajelemaan?
Kuitenkin nyt se miksi tulin Vammalassa taas käymään oli yksin omaan että pääsin vähintään pari kertaa Ellivuoreen laskettelemaan. Tuon pari kertaa nyt tuli käytyä Ellivuoressa tämän viikon aikana ja täytyy kyllä sanoa että se oli ihan tarpeeksi. Jos olisin pidempään täällä nyt niin sitten kolmas kerta olisi ollut kyllä mutta noidenkin parin kerran jälkeen olin todella väsynyt. Myöskin kun Ellivuori on Ellivuori niin ei siellä oikeasti kyllä ihan niin paljon aikaa jaksa olla ja käydä mutta minulle se on ihan ok paikka ja parempi kuin ei mitään.