Lauantaina kävin tekemässä Tampereen Loaded:lla poikkeuksellisesti rinta- & olkapäätreenin. Tämä oli poikkeuksellinen kahdestakin syystä. Ensinnäkin yleisesti teen lauantaisin jalkatreenin ja toiseksi olen treenannut Tampereen Loaded:lla vain jalkatreenejä sekä selkätreenejä. Siis oikeasti olen käynyt useita kertoja tekemässä Tampereen Loaded:lla treenejä ja olen tehnyt siellä vain joko selkä- tai jalkatreenin. Keskiviikkona kävin tekemässä Tampereen Loaded:lla jalkatreenin kyykyllä, torstaina tein selkätreenin maastavedolla Vammalassa sekä perjantaina kävin Ellivuoressa laskettelemassa.
Kun torstaina olin tehnyt maastavetoa ja perjantaina kävin laskettelemassa niin siinä sitten lauantaina ajattelin että jalkatreeni voisi olla olla turhan raskas. Kun olin tehnyt juuri torstaina selkätreenin maastavedolla ja maanantaina ajattelin käydä tekemässä selkätreenin Tamperen Loaded:lla niin tulin siihen ajatukseen että voisin tehdä ensimmäisen rinta- & olkapäätreenin Tampereen Loaded:lla.
Olen kyllä sivusta siinä aina katsonut minkälaisia rinta- & olkapäälaitteita Tampereen Loaded:lla olisi mutta mitään varsinaista kokemusta ja tarkempaa tietoa minulla ei ollut. Tämä oli myöskin yksi syy miksi nyt viimein halusin tehdä rinta- & olkapäätreenin Tampereen Loaded:lla sillä halusin testata ja katsoa mitä rinta- & olkapäälaitteita salilla on.