Maanantaina jäi taas kuntosali väliin

16.11.2016 - 12:06

Maanantaina jäi kuntosalin osalta viimeviikkoiseen tapaan väliin, mutta aamulla kävin juoksemassa vähän vajaa 9 kilometriä. Minun piti mennä viime lauantaina kuntosalille, mutta meninkin sunnuntaina joten minun piti miettiä tämän viikon treeniohjelma uusiksi, koska en ehdi perjantaina kuntosalille. Päätin jättää tällä viikolla jalkatreenin väliin, koska muuten minulle olisi tullut viiden päivän putki kuntosalilla jota en olisi jaksanut. Toinen vaihtoehto olisi ollut rukata treeniohjelmat uusiksi ja sisällyttänyt kaikki lihasryhmät kolmeen päivään, mutta minusta oli helpomaa vain jättää jalat tekemättä.

Rinta & ojentajatreeni

  • Alavinopenkki 1x10 60kg, 3x15 100kg
  • Vinopenkki 1x10 60kg, 1x10, 1x9, 1x7 100kg
  • Dippi 20kg lisäpainolla 3x10
  • Ristikkäistalja 3x10 30kg
  • Ojentajapunnerrus taljassa köydellä (jalat yhdessä) 1x10 60kg, 3x10 70kg
  • Yhden käden ojentajapunnerrus taljassa vastaotteella 3x10 30kg
  • Ranskalainenpunnerrus istuen 2x10 37,5kg 2x10 42,5kg  
  • Superina ojentajapunnerrus taljassa normi 3x10 60kg, ojentajapunnerrus taljassa normi leveä 3x10 60kg
  • Ojentaja päänyli käsipainolla seisten 3x10 25kg

Tein videon siitä millä perusteella ostan 4K bluray julkaisun? Käyn videolla läpi mitä asioita tarkistan ensin 4K bluray julkaisusta sekä kerron erilaisia esimerkkejä.

Parantaako kalliimpi virtajohto tai virtasuodatin äänenlaatua tai kuvanlaatua?

Sain viimein aikaiseksi tehdä Youtube-kanavan fyysisen median jutuille joita olen kirjoittanut täällä blogissa ja mitä olisi nyt tarkoitus jakaa myös videon kera. Ensimmäinen video on nyt julki missä kerron Mitä dvd, bluray ja 4k bluray hankintoja tein kesällä?

Disney+ palvelu on poistanut käytöstä 4K ja HDR striimauspalvelusta. 

Tags

Tein itselleni hifi laitetaso & laitetelineen jolloin sain hifilaitteet paremmin tv-tasolle ja sain vahvistimille paremman ilmavirran.

Tällä viikolla minulla loppui Pitäjänmäen PTVGYM:in jäsenyys keskiviikkona kun olen siirtymässä Espoon PTVGYM:lle mikä aukeaa elokuun alussa ja olen nyt heinäkuun pois pk-seudulta. Näin ollen minulla ei ollut keskiviikosta eteenpäin aktiivista kuntosalijäsenyyttä pk-seudulla niin mietin ja suunnittelin mahdollisia treenejä ja missä tulisin treenaamaan? Erilaisia suunnitelmia tuli mieleen ja minun piti vain sitten päättää monesta vaihtoehdosta. Loppujenlopuksi päädyin menemään Espoon Loft Gym:lle ensimmäistä kertaa ikinä.