Fantasy Premier League 2019 - 2020 viikko 9

24.10.2019 - 11:01

Fantasy Premier League 2019 - 2020 viikko 9 ja alamäki on alkanut. Viikko 8 toi minulle jo vähemmän pisteitä mitä viikon keskiarvo oli ja sama trendi jatkui viikolla 9 kun sain kerättyä vain 28 pistettä. Viikon keskiarvo oli 37 pistettä eli nyt mentiin taas toisen kerran perättäin yli kymmenellä pisteellä vähemmän mitä viikon keskiarvo oli. Viikolle 9 kuten viikolle 8 tein vaihtoja sekä siirtoja mutta heti pisteet lähti menemään alaspäin. Oliko syy se vai mitä?

Minun pitää tehdä viikolle 10 muutoksia ja otan tarvittaessa miinuspisteitä pelaajasiirroista sillä kaksi perättäistä heikkoa viikkoa pitää saada tavalla tai toisella muuttumaan parempaan. Suurin ongelma minulle on ollut se, että viikolla 8 ja viikolla 9 hyökkääjät ovat saaneet yhteensä alle 6 pistettä. Tämän lisäksi minulla ei ole ollut keskikentällä ketään pelaajaa joka olisi tuonut vähintään kymmenen pistettä.

Fantasy Premier League 2019 - 2020 viikko 9

Fantasy Premier League 2019 - 2020 tilastot viikko 9

  • Overall Rank:
  • 1 619 101
  • Finland rank
  • 11 468
  • Total Players:
  • 6 943 348
  • Gameweek Points:
  • 28

Tein videon siitä millä perusteella ostan 4K bluray julkaisun? Käyn videolla läpi mitä asioita tarkistan ensin 4K bluray julkaisusta sekä kerron erilaisia esimerkkejä.

Parantaako kalliimpi virtajohto tai virtasuodatin äänenlaatua tai kuvanlaatua?

Sain viimein aikaiseksi tehdä Youtube-kanavan fyysisen median jutuille joita olen kirjoittanut täällä blogissa ja mitä olisi nyt tarkoitus jakaa myös videon kera. Ensimmäinen video on nyt julki missä kerron Mitä dvd, bluray ja 4k bluray hankintoja tein kesällä?

Disney+ palvelu on poistanut käytöstä 4K ja HDR striimauspalvelusta. 

Tags

Tein itselleni hifi laitetaso & laitetelineen jolloin sain hifilaitteet paremmin tv-tasolle ja sain vahvistimille paremman ilmavirran.

Tällä viikolla minulla loppui Pitäjänmäen PTVGYM:in jäsenyys keskiviikkona kun olen siirtymässä Espoon PTVGYM:lle mikä aukeaa elokuun alussa ja olen nyt heinäkuun pois pk-seudulta. Näin ollen minulla ei ollut keskiviikosta eteenpäin aktiivista kuntosalijäsenyyttä pk-seudulla niin mietin ja suunnittelin mahdollisia treenejä ja missä tulisin treenaamaan? Erilaisia suunnitelmia tuli mieleen ja minun piti vain sitten päättää monesta vaihtoehdosta. Loppujenlopuksi päädyin menemään Espoon Loft Gym:lle ensimmäistä kertaa ikinä.