Fantasy Premier League 2019 - 2020 viikko 26

21.02.2020 - 08:40

Eilen piti alkaa kirjoittamaan Fantasy Premier League viikko 26 kirjoitusta, mutta huomasin viikon 25 jääneen väliin. Vastaavasti sitten kun tein pelaajasiirtoja viikolle 25 ja unohdin viikosta 25 kirjoittaa niin viikolle 26 en tehnyt muutoksia mutta muistin alkaa kirjoittamaan siitä. Viikko 25 meni viikon keskiarvoon nähden miinukselle vaikka tein muutoksia kun taas viikko 26 meni todella paljon plussalle kun en tehnyt muutoksia. Välillä onkin jännä nähdä se asia, että kun ei tee muutoksia niin viikko saattaa mennä paljon paremmin. Kuitenkaan tähän ei voi aina luottaa sillä tälläkin kaudella on tullut huonoja viikkoja kun en ole tehnyt mitään. 

Fantasy Premier League viikko 26 toi minulle 85 pistettä kun viikon keskiarvo oli 56 pistettä. Viikon 26 tärkein osa oli se, että Bruyne kapteenina toi minulle 28 pistettä. Sekin tekee hyvin paljon ihmeitä kun edellisellä viikolla 25 kolme puolustajaa tekee yhteensä 3 pistettä kun nyt viikolla 26 vastaava oli 16 pistettä. Jopa maalivahti Patrício paransi edellisen kierroksen 8 pisteestä kymmeneen pisteeseen. Myöskin hyökkääjät Aubameyang toi nyt 8 pistettä kun viimeksi 2 pistettä sekä Ings 7 pistettä kun viimeksi 2 pistettä.

Tämä kierros oli siinä mielessä hyvä, että se näyttää miten loistavan kierroksen saa aikaan tai mitä se oikeasti vaatii. Kapteenin tuomat 28 pistettä auttaa tässä asiassa paljon. Se voi tehdä muutoin huonosta kierroksesta hyvän mutta kun muu joukkue tuo tällä tavalla pisteitä niin kierroksesta saa mahtavan. Kaksi pelaajaa toi vain kaksi pistettä ja kaksi pelajaa kolme pistettä minkä jälkeen loput toivat vähintään 7 pistettä. 

Fantasy Premier League 2019 - 2020 viikko 26

Fantasy Premier League 2019 - 2020 tilastot viikko 26

  • Overall Rank:
  • 2 072 479
  • Finland rank
  • 13 451
  • Total Players:
  • 7 423 925
  • Gameweek Points:
  • 85

Tein videon siitä millä perusteella ostan 4K bluray julkaisun? Käyn videolla läpi mitä asioita tarkistan ensin 4K bluray julkaisusta sekä kerron erilaisia esimerkkejä.

Parantaako kalliimpi virtajohto tai virtasuodatin äänenlaatua tai kuvanlaatua?

Sain viimein aikaiseksi tehdä Youtube-kanavan fyysisen median jutuille joita olen kirjoittanut täällä blogissa ja mitä olisi nyt tarkoitus jakaa myös videon kera. Ensimmäinen video on nyt julki missä kerron Mitä dvd, bluray ja 4k bluray hankintoja tein kesällä?

Disney+ palvelu on poistanut käytöstä 4K ja HDR striimauspalvelusta. 

Tags

Tein itselleni hifi laitetaso & laitetelineen jolloin sain hifilaitteet paremmin tv-tasolle ja sain vahvistimille paremman ilmavirran.

Tällä viikolla minulla loppui Pitäjänmäen PTVGYM:in jäsenyys keskiviikkona kun olen siirtymässä Espoon PTVGYM:lle mikä aukeaa elokuun alussa ja olen nyt heinäkuun pois pk-seudulta. Näin ollen minulla ei ollut keskiviikosta eteenpäin aktiivista kuntosalijäsenyyttä pk-seudulla niin mietin ja suunnittelin mahdollisia treenejä ja missä tulisin treenaamaan? Erilaisia suunnitelmia tuli mieleen ja minun piti vain sitten päättää monesta vaihtoehdosta. Loppujenlopuksi päädyin menemään Espoon Loft Gym:lle ensimmäistä kertaa ikinä.